Про школу
Із літопису нашої школи
За неповними даними із переказів старожилів с.Яришівки відомо, що час відкриття школи в с.Яришівка припадає на початок 60-х років ХІХ ст. Із свідоцтва про закінчення школи, виданого Трачуку М. відомо, що школа в той час мала назву : Ярышевское народное начальное училище Тывровской волости, Каменец-Подольской губернии.
Школа була розміщена в маленькому будиночку з однією класною кімнатою. В 1888 - 1890р.р. побудовано новий будинок з класною кімнатою та квартирою учителя. В ній навчались 3 класи із загальною кількістю учнів від 34 до 40. Вчились в школі діти сіл Яришівки, Янкова ( Іванівки), Тарабанівки, Цвіжина,Студениці, Юрківець (Ланів). В школі було три групи учнів, їх навчав один вчитель. Навчання проводилось російською мовою. Вивчались такі предмети: російська мова, чистописання, арифметика, малювання, закон божий, церковно-слов’янська мова, співи.
Кожен навчальний день розпочинався і закінчувався молитвою. В 1877 році в школі працював учитель Альченко. Тридцять років працював учитель Левицький П.С.(до 1912р). З 1912 року працював учитель Левицький Д. , який організував в селі народний хор.
З 1917 року школа отримала назву Яришівська початкова школа, в якій працювало 2 учителя. З 1925 року ними були Гардель Федір Михайлович і Гардель Соломія Василівна.
З 1930 року школа почала носити назву Яришівська 7-річна школа. В березні 1944 року Яришівку було звільнено від німців і вже з 1 вересня 1945 року діти сіли за парти. Очолив післявоєнний педколектив учитель-фронтовик Бондар Кирило Андрійович. Тоді вчителювали Мацедонська А.В., Бондар Ф.Й., подружжя Пилипенків та Гарделів, згодом Захарчук Р.Є.,