Про школу

Із літопису нашої школи
         

            За неповними даними із переказів старожилів с. Яришівки відомо, що час відкриття школи в с. Яришівка припадає на початок 60-х років ХІХ ст. Із свідоцтва про закінчення школи, виданого Трачуку М. відомо, що школа в той час мала назву Ярышевское народное начальное училище Тывровской волости, Каменец-Подольской губернии.
       Школа була розміщена в маленькому будиночку з однією класною кімнатою. В 1888 - 1890р.р. побудовано новий будинок з класною кімнатою та квартирою учителя. В ній навчались 3 класи із загальною кількістю учнів від 34 до 40. Вчились в школі діти сіл Яришівки, Янкова ( Іванівки), Тарабанівки, Цвіжина,Студениці, Юрківець (Ланів). В школі було три групи учнів, їх навчав один вчитель. Навчання проводилось російською мовою. Вивчались такі предмети: російська мова, чистописання, арифметика, малювання, закон божий, церковно-слов’янська мова, співи. Кожен навчальний день розпочинався і закінчувався молитвою. В 1877 році в школі працював учитель Альченко.Тридцять років працював учитель Левицький П.С.(до 1912р).

 

З 1912 року працював учитель Левицький Д., який організував в селі народний хор. З 1917 року школа отримала назву Яришівська початкова школа, в якій працювало 2 учителя. З 1925 року ними були Гардель Федір Михайлович і Гардель Соломія Василівна.

З 1930 року школа почала носити назву Яришівська 7-річна школа. В березні 1944 року Яришівку було звільнено від німців і вже з 1 вересня 1945 року діти сіли за пар Очолив післявоєнний педколектив учитель-фронтовик Бондар Кирило Андрійович. Тоді вчителювали Мацедонська А.В., Бондар Ф.Й., подружжя Пилипенків та Гарделів, згодом Захарчук Р.Є., школа, як і людина, має свою історію, а головне те, що вона має свою душу. А її душа – це учнівський та педагогічний колективи, такі різноманітні, різнобарвні і надзвичайно творчі.

 В 1967 році в селі побудовано нове приміщення школи. Школа була розрахована на 10 класів, але відкрити 10 - річну школу не вдалося, тому Яришівська восьмирічна школа продовжила свою діяльність. «Кожна людина народжується для якогось діла» Е. Хемінгуей. Філософ Сократ називав вчителів Богом, а вже директора школи і поготів.

З 1967 по 1969 рр. директором школи була Наталя Оксентівна Скакун. Саме вона займалася організацією будівництва нового приміщення школи. Школа будувалася коштами і силами колгоспу с.Яришівка. За керівництва Наталії Оксентівни до шкільного корпусу підведено воду зі свердловини, проведено водяне опалення.  В 1969 - 1976 рр. очолював школу Юрченко Василь Антонович,  учитель – фронтовик, який був улюбленим учителем історії усіх дітей школи. Сам захоплювався історією і прививав любов до історії своєї країни своїм вихованцям.

В 1976 році керівництво школою передано в руки   Вольській Яніні  Петрівні, енергійній, творчій, яка залишалася її незмінним очільником до 1991 року. Лише один запис  в  її трудовій книжці - учитель української мови. Все своє життя провела у рідній школі. У цей період  завезено нові меблі, парти, школа перейшла на кабінетну систему навчання. Придбано верстаки, верстати, обладнання у майстерню. В 1991 році Яніні Петрівні Вольській присвоєно звання «Заслужений учитель України». 

Життя школи пройшло під керівництвом  Кривенького Юрія Петровича з 1991 по 2009 рр. В цей період починається реконструкція даху, замінено дерев҆ яні вікна на пластикові в приміщенні школи. Школу підключено до газового опалення. Ю.П. Кривенький дуже багато зробив для естетичного впорядкування школи.

З 2009 року і на даний час директором школи є  Яцухно Наталія Іванівна, яка разом з педагогічним колективом продовжує кращі традиції історії закладу і зберігає спадкоємність поколінь, залишаючи за собою право затвердити прекрасне відчуття пошани, любові до тих, хто працював і вчився в ній. Непохитне кредо педагогів школи: кожен учень – це особистість, яка вимагає належної професійної уваги та людської поваги. Школо моя, радість моя, невпізнанною зробили тебе роки… Та все ж ти така рідна, світла, дорога. Бо ти – колиска, ти – гавань, ти – рідний дім великої дружної родини…

     З 1945 по 1990 рік  школа називалася Яришівська восьмирічна школа.  В 1991 році заклад перейменовано на Яришівську неповну середню школу. З 1994 року школа має назву: Яришівська ЗОШ І-ІІ ступенів  Тиврівського району Вінницької області, 2019р. – Яришівська філія  КЗ «ЗЗСО –ліцей Лука-Мелешківської сільської ради», 2022р. – Яришівська філія КЗ  “Лука-Мелешківський ліцей Лука-Мелешківської сільської ради Вінницької області».Усе навкруги починається із школи, а в школі – із учителя. А яка ж доля судилась нашій школі і рідним вчителям?

Найголовнішою запорукою будь-якого освітянського успіху є педагогічний колектив, його творчий запал, талант повинні завжди відповідати потребам сьогодення. Випускники часто повертаються у стіни рідної школи на роботу. Вчителями нашого закладу стали 47 випускників Яришівської   школи.

Окрасою школи, насамперед, є її учні. Ми пишаємося своїми наполегливими і талановитими вихованцями. Наші учні щороку займають призові місця на олімпіадах та конкурсах, спортивних змаганнях, творчих виставках, є активними учасниками конкурсу знавців рідної мови імені П. Яцика та конкурсу Т.Г.Шевченка.